Ιταλία

Τριάρα... τετράδας για την Αταλάντα!

Η Αταλάντα επιβλήθηκε 3-1 της Λάτσιο και εδραιώθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας της Serie A.

Ένα ακόμη βήμα για την έξοδο στο Champions League έκανε η Αταλάντα, που επικράτησε 3-1 της Λάτσιο εντός έδρας και εδραιώθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας της Serie A.

Ο Πάσαλιτς άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, με τον Ντε Κετελάρε να αναλαμβάνει δράση στη συνέχεια και να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με πέναλτι στο 43’.

Ο Βέλγος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 76’, με τον Ιμόμπιλε να καταφέρνει απλώς να μειώσει για τους «λατσιάλι» με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 84ο λεπτό.

Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη στα πέντε τελευταία ματς πρωταθλήματος για τους Μπεργκαμάσκι, που είναι πλέον στο +3 από την 5η θέση και την Μπολόνια.