Ισπανία

Το απίθανο γκολ του Ιμπάνιεθ στο 116' που έστειλε την Οσασούνα στον τελικό του Κυπέλλου!

Με ένα εντυπωσιακό τέρμα του Ιμπάνιεθ στο 116', η Οσασούνα «ξέρανε» την Αθλέτικ Μπιλμπάο του Ερνέστο Βαλβέρδε και πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας!

Την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας επί της Αθλέτικ Μπιλμπάο πανηγύρισε η Οσασούνα μέσα στο «Σαν Μαμές», χάρη στο «χρυσό» τέρμα του Πάμπλο Ιμπάνιεθ στο 116ο λεπτό της αναμέτρησης!

Σε μια από τις ελάχιστες φάσεις τους στο παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με εντυπωσιακό τέρμα του 25χρονου Ισπανού αμυντικού χαφ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, κάνοντας το 1-1 που σε συνδυασμό με τη νίκη τους με 1-0 στο πρώτο ματς, πήραν το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό!

Μάλιστα, αυτό ήταν και το πρώτο τέρμα του 24χρονου μέσου σε επίπεδο πρώτης ομάδας, γράφοντας μια για πάντα το όνομά του στην ιστορία του συλλόγου από την Παμπλόνα.