Άνοιξε το σκορ με Μπρούμα ο Ολυμπιακός, φωνάζει για φάουλ ο Ατρόμητος (video)

Με αμφισβητούμενο γκολ του Μπρούμα, ο Ολυμπιακός πήρε προβάδισμα στο Περιστέρι κόντρα στον Ολυμπιακό.

Προβάδισμα στο φινάλε του πρώτου μέρους πήρε ο Ολυμπιακός. Σε μια φάση που ξεκίνησε από το... fairplay και την παραδοχή του Λάζαρου πως δεν υπήρξε φάουλ από τον Σεμέδο και έπεσε μόνος του, οι Πειραιώτες βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Ήταν το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπουχαλάκη να κάνει την βαθιά μπαλιά και τον Μπρούμα να σκοράρει από κοντά για το 1-0. Ένα τέρμα που είναι αμφισβητούμενο, αφού ο σκόρερ βάζει τα χέρια του στην πλάτη του Στρούγγη και οι γηπεδούχοι το αμφισβήτησαν έντονα!