Σκωτία

Βάζει τάξη η Σέλτικ

Σιγά σιγά αρχίζει να αποκαθιστά την τάξη στη βαθμολογία της Scottish Premier η Σέλτικ, νικώντας 2-0 τη Σεν Τζόνστον στη Γλασκώβη σε εξ αναβολής ματς της 15ης αγωνιστικής.

Η Σέλτικ νίκησε χαλαρά τη Σεν Τζόνστον 2-0 στο «Σέλτικ Παρκ» σε εξ αναβολής ματς της 15ης αγωνιστικής της Scottish Premier και ξέφυγε +5 στην κορυφή της βαθμολογίας από τη δεύτερη Ρέιντζερς, αποδεικνύοντας πως έγινε πλέον το ξεκάθαρο φαβορί για την υπεράσπιση του τίτλου στη βρετανική χώρα, φτάνοντας τις τρεις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα μετά την ήττα στο «Old Firm».

Από την πλευρά τους, οι φιλοξενούμενοι έμειναν στο -7 από τις προνομιούχες θέσεις.

Οι «καθολικοί» ήταν σαφώς ανώτεροι και «καθάρισαν» σε δύο λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο με τα τέρματα των ΜακΓκρέγκορ στο 53’ και Κρίστι στο 55’.