Κύπρος

Βγήκε «αλώβητη» από το ντέρμπι η Ανόρθωση

Διατήρησε τη διαφορά της στην κορυφή η Ανόρθωση, παίρνοντας 0-0 από τον ΑΠΟΕΛ στη Λευκωσία στο εξ αναβολής ντέρμπι της πέμπτης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος.

Η Ανόρθωση ήρθε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τον ΑΠΟΕΛ στη Λευκωσία στο εξ αναβολής ματς της πέμπτης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος και βρέθηκε στο +2 στην κορυφή της βαθμολογίας από τη δεύτερη Ομόνοια και στο +4 από τους πρωταθλητές, παραμένοντας το πρώτο φαβορί για την κατάκτηση της πρωτιάς στην κανονική περίοδο, τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου.

Σε ένα μέτριο ματς με πολλές κίτρινες κάρτες στο πρώτο ημίχρονο, ότι άξιζε ήταν το τελευταίο τέταρτο, όταν ο ΑΠΟΕΛ πίεσε «ασφυκτικά» την «Κυρία» και έχασε τρις κλασικές ευκαιρίες για να πετύχει το γκολ της νίκης.

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Μιχαϊλοβιτς, Μερκής, Σάβιτς, Ιωάννου, Σόουζα, Μάτιτς, Άλεφ, Γιάκολις, Μακρής, Χαλένιους

Ανόρθωση: Λόρια, Γκαλίτσιος, Σίλντενφελντ, Σέλιν, Βργκοτς, Νταουσβίλι, Αρτυματάς, Μανθάτης, Καλτσάς, Ράγιος, Βασιλακάκης