Ισπανία

Βιγιαρεάλ… με τρέλα! (video)

Ικανή για ωραία πράγματα έδειξε εκ νέου η Βιγιαρεάλ. Μετά την ισοπαλία μέσα στο «Μπερναμπέου», το κίτρινο υποβρύχιο επιβεβαίωσε τη δυναμική του, επικρατώντας για πλάκα 3-1 της Οσασούνα.

Στα υψηλά στρώματα της Πριμέρα Ντιβιζιόν παραμένει η Βιγιαρεάλ.

Σαν πραγματικά «μεγάλη» ομάδα, το κίτρινο υποβρύχιο έκανε πλάκα απέναντι στην Οσασούνα, επικράτησε πανεύκολα 3-1 και «σκαρφάλωσε» στην τέταρτη θέση με 12 βαθμούς.

Μόλις από το πρώτο μέρος, το Μαδριγάλ είχε σηκωθεί στο πόδι. Πάτο στο 5’, Σοριάνο με πέναλτι στο 24’ και Σανσόνε στο 39’ είχαν υπογράψει τον… αέρα των γηπεδούχων και είχαν ξεσηκώσει τον κόσμο, που έβλεπε και ουσία και θέαμα από τους ποδοσφαιριστές του Εσκριμπά. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου –με πέναλτι του Ρομπέρτο Τόρες- αλλά δε μπορούσαν να κάνουν κάτι παραπάνω, με την Βιγιαρεάλ να διαχειρίζεται άριστερα το σαφέστατο προβάδισμά της και να φτάνει εύκολα στο τρίποντο.