Γερμανία

Απίστευτη Φράιμπουργκ, διαλύει με 6-0 την Γκλάντμπαχ στο ημίχρονο!

Εκρηκτικό πρώτο ημίχρονο στο «Borrussia-Park», με την απίθανη Φράιμπουργκ να διαλύει με 6-0 την Γκλάντμπαχ.

Απίστευτα πράγματα συμβαίνουν στο «Borrussia-Park». Η Γκλάντμπαχ και οι οπαδοί της βλέπουν την τρομερή Φράιμπουργκ να τους διαλύει με σκορ 6-0.

Έγγεσταϊν και Σέντε έδωσαν αέρα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους στο 5ο λεπτό.

Ο Λάινχαρτ ήρθε στο 12ο λεπτό για να γράψει το 3-0.

Ο Χέφλερ στο 19’ συνέχισε το… πάρτι για την Φράιμπουργκ γράφοντας το 4-0, ενώ ο ίδιος παίκτης μετά από έξι λεπτά, έδωσε αέρα πέντε τερμάτων στην ομάδα του.

Ο Σλότερμπεγκ στο 37’ έγραψε το 6-0, σκορ που παρέμεινε μέχρι και την ανάπαυλα.

Παράλληλα, η Φράιμπουργκ έγινε η πρώτη φιλοξενούμενη ομάδα που σκοράρει πέντε γκολ στο πρώτο 25λεπτο στην ιστορία της Bundesliga!