Γερμανία

Έβαλε τέλος στο σερί της Γκλάντμπαχ η Μάιντς

Μετά από δύο σερί νίκες, η Γκλάντμπαχ υποχρεώθηκε σε εντός έδρας ισοπαλία, 1-1, από τη Μάιντς.

Το νικηφόρο σερί δύο αγωνιστικών που έτρεχε η Γκλάντμπαχ σταμάτησε, με τα «πουλάρια» να μένουν στο 1-1 με τη Μάιντς εντός έδρας.

Η ομάδα του Άντι Χίτερ πήρε προβάδισμα με τον Εμπολό στο 33ο λεπτό, ωστόσο ο Ονισίβο έφερε το ματς στα ίσα στο 73’ και άφησε την Μπορούσια χαμηλά στη βαθμολογία (12η και στο +8 από την επικίνδυνη ζώνη).

Νωρίτερα, η Άουγκσμπουργκ έκανε μεγάλο βήμα για την παραμονή, καθαρίζοντας με 3-0 τη Βόλφσμπουργκ εντός έδρας.

Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ μόλις 1ο λεπτό χάρη σε γκολ του Ιάγκο, με τους Νιντερλέχνερ (62’) και Πέντερσεν (69’) να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα και να στέλνουν την ομάδα τους στο +3 από την τελευταία τριάδα της βαθμολογίας της Bundesliga.

Όσο για τους «λύκους», έφτασαν τις τρεις σερί ήττες και απέχουν πέντε βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού.