Γερμανία

Απίθανο ντεμπούτο Περέα: Σκόραρε δύο γκολ στο 90’+10’ και 90’+13’ για τη νίκη της Χάνσα!

Ο Χουάν Χοσέ Περέα σκόραρε δύο τέρματα στις καθυστερήσεις στο ντεμπούτο του με τη Χάνσα Ροστόκ, κάνοντας την ανατροπή απέναντι στην Έλβερσμπεργκ (1-2).

Το ντεμπούτο του Χουάν Χοσέ Περέα με τη φανέλα της Χάνσα Ροστόκ ήταν ονειρικό! Ο Κολομβιανός επιθετικός που πήγε δανεικός στη Χάνσα από την Στουτγάρδη προ ημερών, μπήκε σήμερα ως αλλαγή απέναντι στην Έλβερσμπεργκ για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της δεύτερης κατηγορίας της Γερμανίας.

O 23χρονος φορ πέρασε στο ματς στο 68ο λεπτό στη θέση του Ίνγκελσον και τελικά ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής! Διότι στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων με κοντινό τελείωμα, ο άλλοτε επιθετικός του Παναθηναϊκού και του ΠΑΣ Γιάννινα ισοφάρισε σε 1-1 για την Χάνσα Ροστόκ.

Ωστόσο, το παιχνίδι είχε μπόλικο χρόνο ακόμα και ο Περέα με σουτ μέσα από την περιοχή εκτέλεσε τον Κριστόφ για να υπογράψει την ανατροπή για την ομάδα του, δίνοντάς της την δεύτερη νίκη της σε τρεις αγωνιστικές.