Γερμανία

Πήρε τη… ματσάρα με τη Σάλκε κι έκανε το 3Χ3 η Άουγκσμπουργκ!

Η Άουγκσμπουργκ προηγήθηκε με δύο γκολ του Ντεμίροβιτς, η Σάλκε ισοφάρισε, όμως όχι μόνο δεν εκμεταλλεύθηκε την αποβολή του Μπερίσα, αλλά έχασε κιόλας με 3-2, για την 8η αγωνιστική της Bundesliga!

Σπουδαίο παιχνίδι στην «Φέλτινς Αρένα», με την Άουγκσμπουργκ να επικρατεί της Σάλκε με 3-2 στο τελευταίο χρονικά ματς της 8ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με… γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς ο Ντεμίροβιτς σκόραρε στο 10’, από ασίστ του Χαν.

Ενώ ο Βόσνιος επιθετικός πέτυχε και το 0-2 χάρη στη συνεργασία των Χαν-Μπερίσα, μετά από 11 λεπτά, φτάνοντας τα τρία τέρματα στα ισάριθμα τελευταία ματς στο γερμανικό πρωτάθλημα και βάζοντας τις βάσεις για το «διπλό»!

Ωστόσο, οι «βασιλικοί μπλε» δεν ήταν διατεθειμένοι να τα παρατήσουν από τόσο νωρίς. Μείωσαν, λοιπόν, το σκορ λίγο μετά το ημίωρο, με το αριστερό σουτ του Τερόντε και έφτασαν στην ισοφάριση χάρη σε γκολ του Κράους, με τη βοήθεια και του δοκαριού, στο 63’!

Ενδιάμεσα, η Άουγκσμπουργκ έχασε δύο ευκαιρίες για το 1-3 με τους Ντεμίροβιτς και Μπερίσα, ενώ σαν να μην έφτανε αυτό είδε τον δεύτερο να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στο 71ο λεπτό…

Κι ενώ θα περίμενε κανείς ότι η Σάλκε θα εκμεταλλευόταν το αριθμητικό της πλεονέκτημα, με τον Τερόντε να σκοράρει αλλά να είναι οφσάιντ, τελικά ήταν η ομάδα της Βαυαρίας εκείνη που έκανε το 2-3.

Με τον Χαν να χρίζεται και σκόρερ, μετά τη συμμετοχή του στα δύο προηγούμενα τέρματα, στο 77’ και την 250η παρουσία του σε ματς Bundesliga, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα και χαρίζοντας στην ομάδα του την τρίτη σερί νίκη της. Την ώρα που οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν δεύτερη διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα και έμειναν στην 15η θέση του πίνακα.