Γενικά

Απίθανη η Βέιλε του Εμμανουηλίδη, πέτυχε τρία γκολ μετά το 90’ και νίκησε με 4-3!

Η δανέζικη Βέιλε επιβλήθηκε 4-3 της Βάνλεσε παρότι έχανε με 3-1 μέχρι το 90ο λεπτό...

Μία ανατροπή που θα τη θυμούνται για πολύ καιρό στη Δανία πέτυχε η Βέιλε.

Η ομάδα του Δημήτρη Εμμανουηλίδη επικράτησε 4-3 της Βάνλεσε εκτός έδρας σε αγώνα για το Κύπελλο, παρότι έχανε με 3-1 μέχρι το 90’!

Η ομάδα της Γ’ κατηγορίας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 23’ όμως κατόρθωσε να σκοράρει τρεις φορές μέχρι το 78’, με το υπέρ της 3-1 να τη φέρνει αγκαλιά με μία σπουδαία πρόκριση.

Γύρω στο 90’ όμως, το πράγμα χάλασε, με τον Ένχελ να μειώνει σε 3-2 και τον ίδιο παίκτη να σκοράρει στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων για την ισοφάριση.

Εντέλει, ο Πόνσε χτύπησε στο 90+6’ για την απόλυτη ανατροπή του σκηνικού και το τελικό 4-3 υπέρ του συλλόγου της Superliga.