Σκωτία

Δεν νίκησε κανείς…

Με δύο ισόπαλες αναμετρήσεις και μάλιστα με το ίδιο σκορ, άνοιξε το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Σκοτίας

Την ευκαιρία να αναρριχηθεί στη βαθμολογία του σκοτσέζικου πρωταθλήματος πέταξε στα σκουπίδια η Κλίμαρνοκ, η οποία ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά η Ιβερνές την τιμώρησε στο τέλος. Συγκεκριμένα, ο Σουλειμάν Κουλιμπαλί έκανε το 0-1 στο 7΄λεπτό με πέναλτι, αλλά ο Λουμπουγιά στο 86΄έγραψε το τελικό 1-1.

Ανάλογο σενάριο είχε και η αναμέτρηση Πάρτικ Θιστλ-Ρος Κάουντι . Εκεί οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24΄ με πέναλτι του Γουέλς, αλλά οι φιλοξενούμενοι το πάλεψαν ως το τέλος και τελικά ισοφάρισε με τον Μπέργκ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων!