Γενικά

Απέκρουσε δύο πέναλτι στο Γιαγκελόνια-Ζαγλέμπιε ο Διούδης!

Ο Σωκράτης Διούδης είχε πολύ καλή παρουσία στο Γιαγκελόνια-Ζαγλέμπιε, αποκρούοντας και δύο εκτελέσεις πέναλτι.

Εξαιρετική παρουσία είχε στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Ζαγκλέμπιε κόντρα στη Γιαγκελόνια ο Σωκράτης Διούδης.

Μάλιστα, στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Έλληνας τερματοφύλακας είχε δύο επεμβάσεις σε πέναλτι του Χεσούς Ιμάς, χωρίς, ωστόσο, να καταφέρει να κρατήσει ανέπαφη την εστία του. Συγκεκριμένα, ο 30χρονος γκολκίπερ είπε «όχι» στον Ισπανό επιθετικό, με τον διαιτητή να δίνει επανάληψη. Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού, μεταξύ άλλων, απέκρουσε και τη δεύτερη εκτέλεση, αλλά στην επαναφορά ο Γκουάλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Για την ιστορία, οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία (2-2), με τη Ζαγκλέμπιε να ανεβαίνει στη 10η θέση του πολωνικού πρωταθλήματος με 30 βαθμούς.