Ιταλία

Δοκάρι κι… έξω

Βερόνα και Ρόμα έμειναν στο 0-0 με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα δοκάρι στα τελευταία λεπτά.

Σκόνταψε η Ρόμα.

Οι «τζιαλορόσι», που αγωνίστηκαν δίχως τον Τζέκο ήρθαν 0-0 στην έδρα της Ελλάς Βερόνα στην πρεμιέρα της Serie A, έχοντας την πρώτη τους απώλεια με το «καλημέρα» στο πρωτάθλημα.

Πάντως, το γεγονός ότι δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ δεν αποτυπώνει ακριβώς την εικόνα του αγώνα. Διότι και οι δύο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες. Οι περισσότερες ήταν για τους φιλοξενούμενους, αλλά λίγο έλειψε να πάρουν το ματς οι γηπεδούχοι.

Αφού είχαν δύο οριζόντια δοκάρια, με σουτ των Αντριέν Ταμέζε και Φεντερίκο Ντιμάρκο. Το δεύτερο ήταν στο 82ο λεπτό. Η τελευταία μεγάλη ευκαιρία ήταν του Σπινατσόλα στο 86’, που επίσης έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.