Κύπρος

«Άλωσε» την έδρα της Δόξας και πήρε «παράταση ζωής» ο Ακρίτας

Ένα φοβερός στο δεύτερο ημίχρονο Ακρίτας Χλώρακα νίκησε 3-1 στην έδρα της Δόξας Κατωκοπιάς για την 11η αγωνιστική των πλέι άουτ του κυπριακού πρωταθλήματος κι ανέκτησε τις ελπίδες του για παραμονή.

Με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ακρίτας Χλωράκα νίκησε 3-1 στην έδρα της Δόξας Κατωκοπιάς για την 11η αγωνιστική των πλέι άουτ του κυπριακού πρωταθλήματος και βρέθηκε στο -6 από τις θέσεις παραμονής και την αποψινή του αντίπαλο, παίρνοντας «πνοή» για την παραμονήτου στα μεγάλα «σαλόνια», χρειαζόμενος δύο νίκες στα ισάριθμα ματς και να ελπίζει σε συνδσυασμό αποτελεσμάτων.

Ο Λόπες στο 14’ έκανε το 0-1, ο Ασάντε στο 18’ ισοφάρισε, όμως στο 83’ και στο 91’ ο Εράσο έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Δόξα: Σισκόφσκι, Αντενόν, Μπένι, Σαντίκ, Ασαμόα, Κοβάσεβιτς, Ογιάλα, Φασουλιώτης, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι, Ασάντε

Ακρίτας: Καστελάνι, Πάουγκεϊν, Ντραμέ, Κονέ, Ντούμποφ, Κλεμέντε, Μεντίμορετς, Φοριέλ, Πική, Αραούχο, Λόπες