Κύπρος

«Φρέναρε» στην Κατωκοπιά ο ΑΠΟΕΛ

Ισόπαλος 2-2 αποχώρησε από την έδρα της Δόξας Κατωκοπιάς ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος σταμάτησε το νικηφόρο σερί του.

«Στοπ» στο νικηφόρο σερί (δύο συνεχόμενες νίκες και τρεις στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές) του ΑΠΟΕΛ έβαλε το Σάββατο (30/10) η Δόξα στην Κατωκοπιά, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 2-2 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος.

Αρκετά ισορροπημένο το πρώτο μέρος, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 16' με τον Σάβιτς. Ωστόσο, η ομάδα της Λευκωσίας μπόρεσε να γυρίσει «τούμπα» το ματς πριν το ημίχρονο χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Σαντίκ στο 30' και του τέρματος του Μπαλντέ στο 44'.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ αύξησε κατακόρυφα την απόδοσή του και εντέλει κατάφερε να σώσει έστω και τον βαθμό στο 85', με τον Αναάν να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στην 6η θέση (10β.) παρέμειναν οι φιλοξενούμενοι, με τη Δόξα να είναι 11η με επτά πόντους.