Κύπρος

Πήραν ό,τι τους άξιζε Δόξα Κατωκοπιάς και Ολυμπιακός Λευκωσίας

Σε ένα κακό ποιοτικά ματς, Δόξα Κατωκοπιάς και Ολυμπιακός Λευκωσίας ήρθαν ισόπαλοι 0-0 στην έδρα της πρώτης για τη 18η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

Δόξα και Ολυμπιακός Λευκωσίας ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στην Κατωκοπιά στο κυριακάτικο πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος και έχασαν την ευκαιρία να ξεφύγουν από τις δύο τελευταίες θέσεις με τους μεν γηπεδούχους να ξεφεύγουν με +5 και τους δε φιλοξενούμενους με +4.

Το ματς είχε λιγοστές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη οι «μαυροπράσινοι» της πρωτεύουσας ήταν ανώτεροι και έχασαν περισσότερες ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη.

Δόξα: Σισκόφσκι, Αντενόν, Ασαμόα, Οικονομίδης (58' Τιντζανί), Κοβάσεβιτς, Αντάμοβιτς, Στυλιανού, Καραμανώλης, Εμπραλίτζε, Μέσκα (73' Σάιθ), Σάσι (73' Ντρολέ / 88' Τραϊτσέφσκι)

Ολυμπιακός: Μολ, Μποβέδα, Μουκτάρης, Σάλι, Κα, Γουίλσον (46' Μανιάς), Κονφέ, Ντιαγνέ, Νάνι, Κυριάκου, Χαραλάμπους (82' Πεχλιβάνης)