Oλλανδία

Εξακολουθεί να απειλεί η Τβέντε

Σε ένα συναρπαστικό ματς, η Τβέντε νίκησε 3-2 τη Φορτούνα στο Σιτάρντ για την έκτη αγωνιστική της Eredivisie και μείωσε στο -2 από την κορυφή.

Η Τβέντε νίκησε 3-2 τη Φορτούνα στο Σιτάρντ για την έκτη αγωνιστική της Eredivisie και βρέθηκε στο -1 από την κορυφή και τους Αγιαξ και Αϊντχόφεν, οι οποίοι έχουν ένα ματς λιγότερο.

Από την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι έμειναν στην προτελευταία θέση του πίνακα.

Η Τβέντε προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τους Νακαμούρα και Εσπινόζα, έκανε το 3-0 στο 66’, όμως οι γηπεδούχοι μείωσαν με το αυτογκόλ του Βούτσκιτς και το γκολ Σις, αλλά δεν είχαν χρόνο να αντιδράσουν με την αποβολή και του Πίντο στο 83’. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, είχε αποβληθεί για την Τβέντε ο Νακαμούρα.