Κύπρος

Πέρασε στις καθυστερήσεις από Παραλίμνι και κρατάει την τέταρτη θέση ο Άρης Λεμεσού

Έστω και στο 95’, ο Άρης Λεμεσού νίκησε 1-0 στο Παραλίμνι την τοπική Ένωση στο ματς που ολοκλήρωσε την 21η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος και εδραιώθηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Άρης Λεμεσού νίκησε δύσκολα 1-0 την Ένωση στο Παραλίμνι με πέναλτι στις καθυστερήσεις στο ματς που ολοκλήρωσε την 21η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος και μείωσε στο -5 από την τρίτη Πάφο στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, ελπίζοντας βάσιμα για την πρώτη τριάδα της κανονικής περιόδου και αφήνοντας τους γηπεδούχους στο +1 από την τελευταία δυάδα.

Στο 80’, το σουτ του Μαγιαμπέλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι.

Στο 95’, ο Μπαμπίκα έφυγε στην πλάτη των αμυντικών της ΕΝΠ, ο Γεμρέμοβιτς τον ανέτρεψε και το πέναλτι που δόθηκε, εκτέλεσε εύστοχα ο Γκομίς και χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

ΕΝΠ: Κόστιτς, Ντα Σίλβα, Κορσιά, Λουσέρο, Μέιρα, Γεβρέμοβιτς, Κωνσταντίνου, Πολυκάρπου, Βούκσεβιτς, Ντιαβαρά, Ρουσιάς

Αρης: Βανά Άλβες, Πηλέας, Γιαγκό, Μουσούντα, Μπρόρσον, Μπένγκτσον, Μπράουν, Στρούσκι, Μπαγιαμπέλα, Στεπίνσκι, Κoκόριν