Κύπρος

Τρίποντο ελπίδας για την Ένωση Νέων Παραλιμνίου!

Η Ένωση Νέων Παραλιμνίου επικράτησε 3-0 του Ολυμπιακού Λευκωσίας, μένοντας ζωντανή στη μάχη της παραμονής.

Ζωντανή στη μάχη της παραμονής έμεινε η Ένωση Νέων Παραλιμνίου! Η ΕΝΠ επικράτησε με το εμφατικό 3-0 του Ολυμπιακού Λευκωσίας, ουσιαστικά τον έριξε κατηγορία και η ίδια διατηρεί ζωντανές τις ελπίδες της για να αποφύγει τον υποβιβασμό αφού είναι στο -1 από τη Δόξα Κατωκοπιάς (που έχει ματς λιγότερο).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 40ο λεπτό με τον Κατσιαρή, ενώ στο 50’ ο Λάμι έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Μάλιστα, στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντιαβαρά με πέναλτι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για την ΕΝΠ.

Στο άλλο ματς, αδιάφορο βαθμολογικά, η Καρμιώτισσα και η Νέα Σαλαμίνα έμειναν στο 1-1.

Ο Λέουκο στο 7’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Ντούρις στο 45ο λεπτό ισοφάρισε και το αποτέλεσμα έμεινε έτσι ως το φινάλε.