Κύπρος

«Κόλλησε» στην ισοπαλία η Ανόρθωση

Στο «χ» έμεινε η Ανόρθωση στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ένωση Νέων Παραλιμνίου για την 7η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

Για την 7η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος η Ένωση Νέων Παραλιμνίου και Ανόρθωση έμειναν στο 1-1, με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν να… πετάνε βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 27’ με τον Πάβελ Ντρέσκα να βρίσκει δίχτυα και να θέτει την ομάδα του φαβορί. Ίσως να έφευγε από το γήπεδο με τους τρεις πόντους στο σακούλι της, αν στο κρισιμότερο λεπτό κρατούσαν το… μηδέν στα μετόπισθεν. Συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μάρκο Μπαϊχίνιο επανέφερε την Ανόρθωση στην ουσιαστική διεκδίκηση του ματς.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε δίχως τέρματα και μεγάλες ευκαιρίες, όσο και αν προσπάθησαν οι δύο προπονητές να αλλάξουν τα δρώμενα με τις αλλαγές που έπραξαν.