Σκωτία

Επέστρεψε στην κορυφή η Σέλτικ

Επέστρεψε στην κορυφή της Scottish Premier η Σέλτικ, νικώντας 3-0 στη Γλασκώβη τη Μάδεργουελ σε εξ αναβολής ματς της δέκατης αγωνιστικής.

Η Σέλτικ νίκησε από το πρώτο ημίχρονο 3-0 τη Μάδεργουελ στο «Σέλτικ Παρκ» σε εξ αναβολής ματς της δέκατης αγωνιστικής της Scottish Premier και βρέθηκε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας με +1 από τη δεύτερη θέση, έχοντας και ένα ματς λιγότερο.

Από την πλευρά τους, οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Οι «καθολικοί» έπαιξαν όσο χρειάστηκε στο πρώτο ημίχρονο και σκόραραν με τους Ρίνσον στο 28’, Σινκλέρ στο 36’ και Τζόνστον στο 45’.

Έχασε την ευκαιρία να βρεθεί αυτή στην κορυφή η Ρέιντζερς, η οποία ήρθε 0-0 στο Εδιμβούργο με τη Χιμπέρνιαν και έμεινε στο -1 από την «αιώνα» αντίπαλο, αφήνοντας τους «χιμπς» στο -7 από τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Επιμέλεια: Παναγιώτης Βλαχαδάμης