Oλλανδία

Επιβλητική η Έμεν καθάρισε την Ντεν Χάαγκ

Την πρώτη της νίκη μετά από 40 μέρες και το 2-0 με την Χέρενφεν, σημείωσε η Έμεν που επιβλήθηκε με 3-0 κόντρα στην Ντεν Χάαγκ, στο ματς που άνοιξε την 8η αγωνιστική στην Ολλανδία.

Η Έμεν επικράτησε 3-0 της Ντεν Χάαγκ στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής στο ολλανδικό πρωτάθλημα και βρέθηκε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη με 7 πόντους, αφήνοντας στην 16η θέση την αντίπαλο της.

Οι γηπεδούχοι που την προηγούμενη αγωνιστική είχαν φέρει ισόπαλο 3-3 με την Φέγενορντ, προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Γκρούσενς στο 17ο λεπτό. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα λίγο μετά τα μέσα του 2ου μέρους, ο Ντε Λέουβ έκανε το 2-0, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα το 3-0 από τον Σλάγκβεερ.