Super League 2

Απέδρασε από το Παγκρήτιο ο Ιωνικός

Ο Ιωνικός ξεκίνησε με το δεξί τη φετινή του πορεία στη Super League 2 επικρατώντας 1-0 του Εργοτέλη, που είχε δύο δοκάρια στο 51’ και στο 84’ και μεγάλη ευκαιρία στο 96'.

Με την εμπειρία του να κάνει τη διαφορά, ο Ιωνικός απέδρασε από το Παγκρήτιο, επικρατώντας 1-0 του Εργοτέλη, στην πρεμιέρα της Super League 2.

Οι Νικαιώτες πήραν γρήγορο προβάδισμα στο έκτο μόλις λεπτό με κεφαλιά του Κάστρο από ασίστ του Μπρίτο και αυτό ήταν αρκετό για να τους δώσει τη νίκη.

Οι Κρητικοί ήταν «εξαφανισμένοι» στο πρώτο μισό του ματς, ωστόσο στο δεύτερο στρίμωξε τον Ιωνικό, χωρίς να καταφέρει να το εκμεταλλευτεί.

Στο 51’ ο Σερβιλάκης εκτέλεσε απευθείας φάουλ που χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρια και στη συνέχεια στην πλάτη του Αναγνωστόπουλου και πέρασε κόρνερ.

Οι φιλοξενούμενοι καρδιοχτύπησαν ξανά στο 84’, όταν ο Εργοτέλης είδε για δεύτερη φορά τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι, σε κεφαλιά του Μπουτσάκη, ενώ στο 96’ οι Κρητικοί απείλησαν ξανά, με τον Αναγνωστόπουλο να μπλοκάρει εκπληκτικά μακρινό σουτ του Μαζουλουξή.

Υπενθυμίζουμε πως στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης προκλήθηκαν επεισόδια ανάμεσα σε λιγοστούς οπαδούς που βρίσκονταν στις εξέδρες του Παγκρητίου.