Το 2016 η τελευταία φορά που η Εθνική είχε σκοράρει τέσσερα γκολ στο ημίχρονο

Πότε ήταν η τελευταία φορά που η Εθνική ομάδα είχε πετύχει τέσσερα τέρματα μέχρι και την ανάπαυλα;

Στο μακρινό 2016 συναντάμε την προηγούμενη φορά που η Εθνική ομάδα είχε σκοράρει τέσσερις φορές σε επίσημο παιχνίδι της μέχρι και την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Συγκεκριμένα ήταν μία εκτός έδρας αναμέτρηση, στο Φάρο της Πορτογαλίας όταν η Εθνική ομάδα στο πλαίσιο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2018 της Ρωσίας είχε επικρατήσει του Γιβραλτάρ με 4-1, με το σκορ μάλιστα αυτό να έχει διαμορφωθεί από το πρώτο 45λεπτο.

Τα γκολ της Εθνικής τα είχαν πετύχει ο Μήτρογλου στο 10’, ο Γουίσμαν με αυτογκόλ στο 44’, ο Φορτούνης στο 45’ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τοροσίδης. Το Γιβραλτάρ είχε ισοφαρίσει σε 1-1 στο 26ο λεπτό με τον Γουόκερ.