Κύπρος

Ο Ντουρμισάι πέτυχε το πρώτο χατ-τρικ της καριέρας του και οδήγησε σε μεγάλη νίκη τον Εθνικό Άχνας!

Σε ένα ματς με πολύ καλό ρυθμό και πολλές φάσεις, η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 3-2 του Εθνικού Άχνας χάρη στον Ντουρμισάι που πέτυχε το πρώτο χατ-τρικ της καριέρας του.

Χάρη στον Φιορίν Ντουρμισάι, ο οποίος πέτυχε το πρώτο χατ-τρικ της καριέρας του, η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 3-2 του Εθνικού Άχνας, σε ένα τρελό ματς, με πολύ καλό ρυθμό και πολλές φάσεις!

Πολύ δυνατά μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στο ματς, με τον Ντουρμισάι μόλις στο 5ο λεπτό να ανοίγει το σκορ, με τον 27χρονο στο 28ο λεπτό να γράφει το 2-0. Λίγο πριν συμπληρωθεί το 45λεπτο ο Ντε Ιριόντο με ωραία κεφαλιά μείωσε για τον Εθνικό σε 2-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο ο Ντουρμισάι στο 54' έκανε το 3-1 πετυχαίνοντας χατ-τρικ. Η απάντηση του Εθνικού δεν άργησε να έρθει, με τον Γκόμες στο 60ο λεπτό να μειώνει σε 3-2, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Κάπως έτσι η ομάδα του Χριστόδουλου Χριστοδούλου έφτασε τους 25 βαθμούς, ενώ εκείνη του Μαρίνου Σατσιά έμεινε στους 13.

Στο άλλο ματς, Οθέλλος Αθηαίνου και ΑΕΚ Λάρνακας έμειναν στο 0-0, ενώ η Πάφος επικράτησε με 1-0 του Άρη Λεμεσού, χάρη στον Ντραγκόμιρ στο 90+6' ανεβαίνοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς.