Euro 2024

Κόλλησαν στο μηδέν Ισπανία και Πορτογαλία

Ισπανία και Πορτογαλία έμειναν στο 0-0 στο φιλικό παιχνίδι πριν την έναρξη του Euro 2020.

Λίγες ημέρες πριν την έναρξη του Euro 2020, η Ισπανία κόλλησε στο 0-0 κόντρα στην Πορτογαλία στο φιλικό μεταξύ τους ματς.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να σκοράρει, αλλά το γκολ του να ακυρώνεται. Στο δεύτερο μέρος η Ισπανία είχε περισσότερο τον έλεγχο και πίεζε αρκετά την Πορτογαλία. Στο 88’ ο Ρούι Πατρίσιο έβγαλε με δυσκολία τη γυριστή κεφαλιά του Φεράν Τόρες, ενώ η μεγαλύτερη ευκαιρία των γηπεδούχων στο ματς ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με το δοκάρι του Μοράτα και το 0-0 να παραμένει μέχρι το φινάλε!

Την ατμόσφαιρα στο γήπεδο «ζέσταινε» ο κόσμος στις κερκίδες, που αν μη τι άλλο ήταν κάμποσος.