Euro 2024

Αλλαγή δεδομένων στην Τιφλίδα: Το γκολ του Λουξεμβούργου έγινε… αποβολή υπέρ της Γεωργίας!

Το Λουξεμβούργο έφτασε στην ισοφάριση στο 53’ με τον Ροντρίγκες όμως, με την χρήση VAR, το γκολ όχι μόνο δεν μέτρησε αλλά οδήγησε και στην αποβολή του Σανό με απευθείας κόκκινη κάρτα πέντε λεπτά μετά!

Ένα περίεργο σκηνικό έλαβε χώρα στην Τιφλίδα, στην αναμέτρηση της Γεωργίας με το Λουξεμβούργο, όπου μια φάση άλλαξε και την ροή της αναμέτρησης…

Και εξηγούμαστε: οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 53ο λεπτό με τέρμα του Ροντρίγκες. Ωστόσο, ο Σάντσες κλήθηκε από το VAR να επανεξετάσει την φάση, γυρίζοντάς την πίσω για πιθανό πέναλτι υπέρ της γηπεδούχου ομάδας.

Ο Ισπανός ρέφερι, λοιπόν, μετά από onfield review αποφάσισε να ακυρώσει το γκολ του Λουξεμβούργου, να υποδείξει φάουλ υπέρ της Γεωργίας και να αποβάλλει με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Σανό, για το φάουλ πάνω στον Μικαουτάντζε, στο 58’!

Με το σκορ να μένει 1-0 και την απευθείας εκτέλεση του Σενγκέλια να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Σον.