Euro 2024

Πάρτι με τεσσάρα: Το ασύλληπτο πρώτο ημίχρονο της Εθνικής κόντρα στο Καζακστάν!

Η Ελλάδα έκανε ένα από τα καλύτερα ημίχρονα στην ιστορία της και «διαλύει» το Καζακστάν με 4-0 στην ανάπαυλα, έχοντας τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ!

Ονειρεμένο πρώτο ημίχρονο για την Εθνική!

Η Ελλάδα μπήκε στον νοκ-άουτ αγώνα με το Καζακστάν έχοντας το... μαχαίρι στα δόντια, με αποτέλεσμα να πάρει προβάδισμα 4-0 πριν την ανάπαυλα, καθιστώντας «διαδικαστικό» το δεύτερο μέρος.

Η «γαλανόλευκη» πήρε προβάδισμα με πέναλτι που κέρδισε ο Δημήτρης Πέλκας και εκτέλεσε εύστοχα ο Τάσος Μπακασέτας στο 9ο λεπτό. Στο 15ο λεπτό, ο Πέλκας έκανε δύο τα τέρματα της Ελλάδας, ενώ στο 37ο λεπτό ο Φώτης Ιωαννίδης παρέλαβε την ασίστ του Γιώργου Μασούρα και έγραψε το 3-0.

Το τέταρτο και τελευταίο γκολ του πρώτου μέρους πέτυχε ο Δημήτρης Κουρμπέλης με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Κώστα Τσιμίκα.