Πορτογαλία

Γλίτωσε στο φινάλε η Σπόρτινγκ

Η Σπόρτινγκ Λισβόνας γλίτωσε την ήττα στο φινάλε στην έδρα της Φαμαλικάο (1-1) χάνοντας τους πρώτους της βαθμούς.

Έπαθε... ζημιά η Σπόρτινγκ! Οι πρωταθλητές Πορτογαλίας κόλλησαν στην έδρας τη Φαμαλικάο, μένοντας στο 1-1 και έχασαν τους πρώτους τους βαθμούς στο πρωτάθλημα. Πάλι καλά να λένε, βέβαια, αφού ο Παλίνια έσωσε την Σπόρτινγκ στο 82ο λεπτό, με τον Ίβο να έχει ανοίξει το σκορ για την Φαμαλικάο είκοσι λεπτά νωρίτερα με αυτογκόλ.

Βιζέλα και Μποαβίστα πήραν από έναν βαθμό μετά το μεταξύ τους 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 51' με τον Γκουστάβο, αλλά οι γηπεδούχοι έσωσαν τον βαθμό με τον Κουάο.