Πορτογαλία

Έμεινε με την πίεση και στο -4 η Μπενφίκα

Έστω και αν πίεσε στην έδρα της Φαρένσε σε όλη την αναμέτρηση, η Μπενφίκα έμεινε στο 0-0 και στο -4 από τη δεύτερη θέση, για την 20ή αγωνιστική της Primeira Lega.

Η Μπενφίκα δεν κατάφερε να σκοράρει στην έδρα της Φαρένσε για την 20ή αγωνιστική της Primeira Lega και έμεινε στο -15 από την κορυφή και την «άσπονδη» αντίπαλο, Σπόρτινγκ Λισαβόνας, όπως και στο -4 από τη δεύτερη Μπράγκα, περιμένοντας το αποτέλεσμα της Πόρτο τη Δευτέρα, στην προσπάθεια για τη συμμετοχή στα προκριματικά του επόμενου Τσάμπιονς Λιγκ και μένοντας στην τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία της σε όλες τις διοργανώσεις.

Από την πλευρά της, η Φαρένσε βρέθηκε οριακά εκτός της ζώνης των πλέι άουτ και άφησε εκεί την Μποαβίστα.

Οι «αετοί» έχασαν πολλές ευκαιρίες και είδαν να τους ακυρώνεται γκολ στα πρώτα λεπτά, ενώ διαμαρτύρονται για το σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων τους σε πολλές περιπτώσεις στο δεύτερο ημίχρονο.