Γενικά

Την πάτησε στο 93' η Φενέρμπαχτσε!

Απροσδόκητη εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Αλάνιασπορ υπέστη η Φενέρμπαχτσε.

Δεν είναι σε καλό φεγγάρι η Φενέρμπαχτσε, που λίγες ημέρες μετά το 2-2 με την Αντβέρπ, υπέστη εντός έδρας ήττα-σοκ με 2-1 από την Αλάνιασπορ.

Το ματς... άναψε στα τελευταία λεπτά, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν κεφάλι στο σκορ με γκολ του Ακμπάμπα στο 75'.

Τα «καναρίνια» μπόρεσαν να ισοφαρίσουν μέσα σε ένα πεντάλεπτο με τον Ντουρσούν, ωστόσο η Αλάνια σόκαρε την ομάδα του Δημήτρη Πέλκα με γκολ του Μπεκίρογλου στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Όσον αφορά στον Έλληνα μεσοεπιθετικό, έπαιξε βασικός και αντικαταστάθηκε από τον Εζίλ στο 80'.

Η ήττα αυτή αποτέλεσε την τρίτη στα πέντε τελευταία ματς για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League, με την ομάδα του Βίτορ Περέιρα να μένει στην 4η θέση της Super Lig και στο -5 από την κορυφή.