Oλλανδία

Στο χείλος του γκρεμού η Φένλο, χωρίς γκολ ο Γιακουμάκης

Μεγάλη γκέλα για τη Φένλο που έχασε 1-0 από την Γκρόνιγνκεν, παρότι αγωνιζόταν για 60 λεπτά με παίκτη παραπάνω.

Δεν κατάφερε να σηκώσει κεφάλι η Φένλο, που ηττήθηκε 1-0 από την Γκρόνινγκεν.

Η ομάδα του Γιώργου Γιακουμάκη στραβοπάτησε, παρότι βρέθηκε να αγωνίζεται από το 60’ με παίκτη παραπάνω, μετά την αποβολή του Ματουσίβα.

Στο 87’ ο Ελ Χανκούρι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έδωσε τη νίκη στους «πράσινους», ενώ ο Ρόμερ στις καθυστερήσεις ισοφάρισε για τη Φένλο, όμως το γκολ δεν μέτρησε μετά από έλεγχο του VAR.

Ο Έλληνας επιθετικός έμεινε για δεύτερο ματς χωρίς τέρμα, ο Τάσος Δώνης έμεινε στον πάγκο, ενώ ο Χρήστος Δώνης ήταν εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού.

Μετά τη νέα απώλεια βαθμών, η Φένλο παραμένει στην κόψη του ξυραφιού. Με 22 βαθμούς ισοβαθμεί στο… όριο της παραμονής με την Βίλεμ, τέσσερις βαθμούς πίσω τη 14η Βάλβαϊκ, η οποία έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.