Ελλάδα

Γ' Εθνική: Έδωσε συνέχεια στις υψηλές πτήσεις ο Ηρακλής - Τα αποτελέσματα των 10 ομίλων

Σημαντικές νίκες πανηγύρισαν ο Ηρακλής, η Ηλιούπολη και ο ΠΑΟ Ρουφ στους ομίλους τους στο πλαίσιο της αγωνιστικής δράσης της Κυριακής στη Γ' Εθνική.

Ο Ηρακλής Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης έδωσε συνέχεια στις καλές του εμφανίσεις, φεύγοντας με το διπλό από την έδρα της ΑΕ Διδυμότειχου χάρη στο τέρμα του Πιπερτζή στο 82ο λεπτό. Έτσι οι Θεσσαλονικείς διεύρυναν το αήττητο σερί τους στις επτά αγωνιστικές, ωστόσο η διαφορά από την πρώτη θέση του πρώτου ομίλου και τον Ορφέα Ξάνθης παρέμεινε στους πέντε βαθμούς μετά τη νίκη του Ορφέα επί του Μέγα Αλέξανδρου Ορφανίου (1-3).

Σημαντικές νίκες πήραν τόσο η Ηλιούπολη κόντρα στον Φωστήρα (3-2), όσο και ο ΠΑΟ Ρουφ απέναντι στην Κορωνίδα Κοιλάδας (0-2) για τον έκτο και έβδομο όμιλο αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος-11η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου-Ελπίδα Σαπών 1-0
ΑΕ Εύοσμου-Εθνικος Σοχού 0-0
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Ορφέας Ξάνθης 1-3
ΑΕ Διδυμότειχου-Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1
Πανδραμαϊκός-ΑΕ Αμπελοκήπων 2-0
Άρης Αβάτου-Αναγέννηση Θαλασσιάς 3-0
Αλεξανδρούπολη FC-Αετός Ορφανού 2-2
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Νέστος Χρυσούπολης 0-3 α.α

2ος Όμιλος-11η αγωνιστική

ΠΑΟ Κουφαλίων-Αετός Βαρβάρας 1-1
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Θύελλα Σαρακηνών 2-1
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Εθνικός Γιαννιτσών 4-3
Θερμαϊκός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 1-0
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αγροτικός Αστέρας 1-2
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Αναγέννηση Πλαγιάς 1-6
Εδεσσαϊκός-Νίκη Αγκαθιάς 0-3
Ρεπό: Μακεδονικός

3ος Όμιλος-11η αγωνιστική

Ατρόμητος Παλαμά-ΑΟ Σελλάνων 1-0
Ηρακλής Λάρισας-ΑΕ Καρίτσας 1-2
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-0
ΠΟ Φήκης-Ερμής Αμυνταίου 6-0
ΠΟ Ελασσόνας-ΑΣ Μετέωρα 1-1
Δίας Δίου-Αετός Μακρυχωρίου 1-1
Αναγέννηση Καρδίτσας-Κοζάνη 2-0
Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα

4ος Όμιλος-9η αγωνιστική

Φωκικός-Διαγόρας Στεφανοβικείου 0-4
Νέα Αρτάκη-Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 α.α
Δήμητρα Ευξεινούπολης-ΓΣ Αλμυρού 0-0
Αταλάντη-Θησέας Αγριάς 2-2
ΑΟ Υπάτου-Ηρακλής Ψαχνών 0-0
Ρεπό: Αμβρυσσέας Διστόμου

5ος Όμιλος-9η αγωνιστική

Κέρκυρα-ΠΑΣ Πρέβεζα 1-0
Θύελλα Κατσικάς-ΑΕ Λευκίμμης 0-0
ΠΑΣ Θύελλα-Αμβρακικός Λουτρού 0-1
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΕ Μεσολογγίου 3-0
Αναγέννηση Άρτας-Αστέρας Καληράχης 0-0
ΟΦΑΜ-Παναγρινιακός Αναβολή
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου Αναβολή

6ος Όμιλος-8η αγωνιστική

Χαραυγιακός-Προοδευτική 3-1
Μοσχάτο-Πανιώνιος Αναβολή
Ηλιούπολη-Φωστήρας 3-2
Εθνικός-ΑΕ Μυκόνου (Δευτέρα 17/5 – 13:00)
Αήττητος Σπάτων-Πανναξιακός Αναβολή

7ος Όμιλος-9η αγωνιστική

Πανναυπλιακός-Πανγυθεατικός 1-1
Ερμής Μελιγούς-Παναρκαδικός 0-0
Κορωνίδα Κοιλάδας-ΠΑΟ Ρουφ 0-2
Κηφισιά-Ατρόμητος Χιλιομοδίου 0-2
Φοίνικας Νέου Επιδαύρου-Άγιος Ιερόθεος 0-0
Άρης Σκάλας-Μολαϊκός 0-0
Ρεπό: Ερμιονίδα

8ος Όμιλος-9η αγωνιστική

Πανελευσινιακός-Αετός Λουτρών 3-1
Αίας Σαλαμίνας-Κερατσίνι 0-1
Μικρασιατική Χίου-Αστέρας Βάρης 0-4
ΑΟ Πυλίου Κω-Θύελλα Ραφήνας 0-1
Ακράτητος-Πυθαγόρας ΑΨΕΣ (Δευτέρα 17/5 – 11:30)
Αιολικός-ΑΟ Καραβά (Δευτέρα 17/5 – 15:00)

9ος Όμιλος-9η αγωνιστική

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παλληξουριακός 1-0
ΠΑΟ Βάρδας-Εθνικός Σκουλικάδου 1-0
Παναιγιάλειος-ΑΟ Τσιλιβή 2-0
Ζάκυνθος-Ναυπακτιακός Αστερας 1-0
Αχαϊκή-Πάμισος Μεσσήνης 2-0
ΑΟ Διαβολιτσίου-Θύελλα Πατρών 3-0
Ρεπό: Αίας Γαστούνης

10ος όμιλος – 11η αγωνιστική

Γιούχτας-Ατσαλένιος 0-0
Άρης Ρεθύμνου-Ηρόδοτος 0-3 α.α
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Ρεθυμνιακός 2-1
Άρης Σούδας-Δαμάστα 2-0
Πλατανιάς-Πόρος 0-1
Αστέρας Ρεθύμνου-ΑΕ Νεάπολη 1-2
ΑΟ Παλαιόχωρας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 0-3 α.α
Άγιος Νικόλαος-Αλμυρός Γαζίου 1-0

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

close menu
x