Ελλάδα

Γ' Εθνική: Συνέχισε... απτόητος o Πανιώνιος - Όλα τα αποτελέσματα των 10 ομίλων

Ο Πανιώνιος πέρασε από τα Σπάτα επικρατώντας 1-0 του Αήττητου, ενώ η Προοδευτική πήρε με 2-0 το ντέρμπι επί του Εθνικού. Δείτε όλα τα αποτελέσματα της επιστροφής των 10 ομίλων της Γ' Εθνικής στη δράση

Δεύτερη... πρεμιέρα έκαναν οι ομάδες της Γ' Εθνικής που επέστρεψαν στη δράση μετά από μετά από τετράμηνη διακοπή.

Ο Πανιώνιος συνέχισε ακάθεκτος, περνώντας με 1-0 από την έδρα του Αήττητου Σπάτων και παρέμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή του έκτου ομίλου.

Σημαντική νίκη πήρε και η Προοδευτική με 2-0 επί του Εθνικού στο ντέρμπι του Πειραιά.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα των δέκα ομίλων της Γ' ΕΘνικής:


1ος όμιλος


Απόλλων Παραλιμνίου-Αετός Ορφανού 0-1
Αναγέννηση Θαλασσιάς-Νέστος Χρυσούπολης 1-2
ΑΕ Αμπελοκήπων-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α
Ηρακλής Αμπελοκήπων-Αλεξανδρούπολη FC 2-1
Ορφέας Ξάνθης-Άρης Αβάτου 1-0
Εθνικός Σοχού-Πανδραμαϊκός 0-2
Ελπίδα Σαπών-ΑΕ Διδυμοτείχου 2-1
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-ΑΕ Εύοσμου 1-1

2ος όμιλος


ΠΑΟ Κουφαλίων-Αναγέννηση Πλαγιάς 0-1
Αγροτικός Αστέρας-Νίκη Αγκαθιάς 3-0
Μακεδονικός-Εδεσσαϊκός 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 2-2
Εθνικός Γιαννιτσών-ΑΣ Γιαννιτσά 0-2
Αετός Βαρβάρας-Θερμαϊκός 2-0
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-1
Ρεπό: Θύελλα Σαρακηνών

3ος όμιλος


Ατρόμητος Παλαμά-Αετός Μακρυχωρίου 1-0
ΑΣ Μετέωρα-Κοζάνη FC 1-1
Μακεδονικός Φούφα-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-4
Ερμής Αμυνταίου-Δίας Δίου 0-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΠΟ Ελασσόνας 0-2
ΑΟ Σελλάνων-ΠΟ Φήκης (Τετάρτη 14/4 – 16:30)
Εθνικός Κεραμιδίου-Ηρακλής Λάρισας 2-0
Ρεπό: ΑΕ Καρίτσας

4ος όμιλος


Φωκικός-Θησέας Αγριάς 2-2
ΓΣ Αλμυρού-Ηρακλής Ψαχνών 0-2
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΟ Υπάτου 0-0
Οπούντιος Μαρτίνου-Αταλάντη 0-3 α.α
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-0
Ρεπό: Νέα Αρτάκη

5ος όμιλος


4η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΑΕ Λευκίμμης 0-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου 2-
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Θύελλα Κατσικάς 2-0
ΟΦΑΜ-ΠΑΣ Πρέβεζα 1-1
Παναγρινιακός-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 0-0
Αναγέννηση Άρτας-ΑΕ Μεσολογγίου 0-0
Κέρκυρα-Αμβρακικός Λουτρού 1-0

6ος όμιλος


4η αγωνιστική
Πανναξιακός-Ηλιούπολη 3-2
Φωστήρας-ΑΕ Μυκόνου 2-0
Αήττητος Σπάτων-Πανιώνιος 0-1
Χαραυγιακός-Μαρκό 1-1
Προοδευτική-Εθνικός 2-0
Ρεπό: ΑΕ Μοσχάτου

7ος όμιλος


Πανναυπλιακός 2017-Ερμιονίδα 0-0
Ατρόμητος Χιλιομοδίου-Άγιος Ιερόθεος 1-3
ΠΑΟ Ρουφ-Άρης Σκάλας 3-1
Παναρκαδικός-Μολαϊκός 2-1
Πανγυθεατικός-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 0-1
Κορωνίδας Κοιλάδας-Κηφισιά 0-1
Ρεπό: Ερμής Μελιγούς

8ος όμιλος


Πυθαγόρας ΑΨΕΣ-Αετός Λουτρών 2-2
ΑΟ Καραβά-ΑΟ Πυλίου Κω 3-2
Αιολικός-ΑΠΕ Μικρασιατική 1-0
Κερατσίνι-Ακράτητος 1-0
Αστέρας Βάρης-Πανελευσινιακός (αναβολή)
Αίας Σαλαμίνας-Θύελλα Ραφήνας 0-1

9ος όμιλος


Παλληξουριακός-Θύελλα Πατρών 0-1
ΑΟ Τσιλιβή-ΑΟ Διαβολιτσίου 0-1
Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΠΣ Ζάκυνθος 1-3
Πάμισος Μεσσήνης-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-0
ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-1
Παναιγιάλειος-Αίας Γαστούνης 0-2
Ρεπό: Αχαϊκή

10ος όμιλος


Γιούχτας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-0
ΑΕ Νεάπολης-Αλμυρός Γαζίου 0-0
Πόρος-Άγιος Νικόλαος 0-2
ΑΟ Δαμάστας-ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0 α.α
Ρεθυμνιακός-Αστέρας Ρεθύμνου 1-0
Ηρόδοτος-Πλατανιάς 3-0
Ατσαλένιος-Άρης Σούδας 2-2
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

close menu
x