Ελλάδα

Πέρασε από Κορυδαλλό και έκανε το «2Χ2» ο Πανιώνιος

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα ματς πανηγύρισε ο Πανιώνιος, που πέρασε με 2-1 από την έδρα της Προοδευτικής, στον έκτο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Χωρίς απώλειες συνεχίζει τη φετινή του περιπέτεια στη Γ’ Εθνική ο Πανιώνιος.

Οι Νεοσμυρνιώτες επικράτησαν με σκορ 2-1 της Προοδευτικής στον Κορυδαλλό και πήραν τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμες αγωνιστικές του έκτου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Λίγα λεπτά μετά το πρώτο σφύριγμα του ματς, ο Σταμάτης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με την Προοδευτική να ισοφαρίζει στο έκτο λεπτό με τον Κυριαζή.

Ένα λάθος των γηπεδούχων έστειλε τον Πανιώνιο στη βούλα του πέναλτι, με τον Γροντή να ευστοχεί και να διαμορφώνει το τελικό2 -1.