Γαλλία

Ξεκινά από την αρχή το Μονπελιέ-Κλερμόν που είχε διακοπεί στο 90+1’ λόγω ρίψης κροτίδας σε παίκτη

Η LFP αποφάσισε να επαναληφθεί από την αρχή η αναμέτρηση της Μονπελιέ με την Κλερμόν, που είχε διακοπεί στις καθυστερήσεις λόγω ρίψης κροτίδας στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Την ώρα που η ώρα για την εκδίκαση όσων συνέβησαν στο ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό πλησιάζει, βγήκε η απόφαση για μια ανάλογη περίπτωση στη Γαλλία.

Βλέπετε, η LFP απεφάνθη πως η αναμέτρηση της Μονπελιέ με την Κλερμόν, που είχε διακοπεί στις καθυστερήσεις λόγω τραυματισμού του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων από ρίψη κροτίδας, θα επαναληφθεί από την αρχή.

Επίσης, αφαιρέθηκε ένας βαθμός από τους γηπεδούχους, συν άλλος ένας με αναστολή, με την αναμέτρηση να γίνεται κεκλεισμένων των θυρών.

Ο αγώνας είχε ξεκινήσει στις 8 Οκτωβρίου αλλά δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, με το σκορ την ώρα της διακοπής να είναι 4-2 υπέρ της Μονπελιέ.

Για την ώρα δεν έχει γίνει γνωστή η ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα.