Oλλανδία

«Γάζωσε» τη Βίλεμ του Παυλίδη η Ουτρέχτη

Δύσκολο βράδυ για τη Βίλεμ του Βαγγέλη Παυλίδη, καθώς η Ουτρέχτη τη νίκησε με 6-0 εκτός έδρας.

Συντριβή για τη Βίλεμ. Η Ουτρέχτη πέρασε με το σαρωτικό 6-0 από την έδρα της ομάδας του Βαγγέλη Παυλίδη, σημειώνοντας από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Πρόκειται για τη δεύτερη σερί βαριά ήττα που γνωρίζουν οι γηπεδούχοι, καθώς προέρχονται από το βαρύ 5-0 από τη Φέγενορντ την περασμένη Κυριακή. Ο Τερ Αβέστ άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης και μέχρι να συμπληρωθεί το πρώτο εικοσάλεπτο είχαν πετύχει άλλα δύο γκολ οι φιλοξενούμενοι, με τον Φαν Ντερ Στρέικ να σκοράρει δις.

Ο Ράμσελααρ (47’), ο Κερκ (69’) και ο Φαν ντερ Μάαρελ (86’) «χτύπησαν» στο δεύτερο μέρος και οδήγησαν σε μεγάλη νίκη την ομάδα τους.