Ισπανία

«Πέταξε» εκτός Κυπέλλου τη Σοσιεδάδ στην παράταση η Μπέτις

Στην παράταση η πρόκριση για την Μπέτις απέναντι στην Σοσιεδάδ.

Την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας πήρε η Μπέτις πετώντας εκτός την Σοσιεδάδ.

Το παιχνίδι των δύο κρίθηκε στην παράταση με τους Σεβιγιάνους να παίρνουν τη νίκη 3-1. Μάλιστα, είχαν κατάφεραν να πανηγυρίσουν στο τέλος παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 13ο λεπτό με τέρμα του Ογιαρθάμπαλ. Ο Κανάλες στο 79ο λεπτό έκανε το 1-1 ένα λεπτό μετά την αποβολή του Σανάμπρια με δεύτερη κίτρινη. Μια αποβολή που είχε φέρει στα ίσα αριθμητικά τις δύο ομάδες καθώς από το 48ο λεπτό ο Ιγιαραμέντι είχε αποχωρήσει και εκείνος μετά τη δεύτερη κίτρινη που είδε. Το 2-1 το έκανε ο Ιγκλεσιας στο 96ο λεπτό κα ιστο 111 ο ίδιος παίκτης... καθάρισε την πρόκριση.

Νωρίτερα, το εισιτήριο είχε πάρει η Βιγιαρεάλ με 1-0 επί της Χιρόνα εκτός έδρας. Στο πρώτο χρονικά ματς η Λεβάντε είχε προκριθεί μετά το εύκολο πέρασμα με 4-2 από την έδρα της Βαγιαδολίδ.