Ισπανία

Σε απόσταση βολής από την Ατλέτικο η Ράγιο Βαγιεκάνο

Η Ράγιο Βαγιεκάνο επικράτησε 2-0 της Αλμερία και έτσι μείωσε στους τρεις βαθμούς την απόσταση από την Ατλέτικο.

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε η Ράγιο Βαγιεκάνο το στραβοπάτημα της Ατλέτικο Μαδρίτης στο παιχνίδι της με την Χετάφε. Στο σημερινό ματς το οποίο έριχνε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής επικράτησε 2-0 της Αλμερίας και έτσι μείωσε στους τρεις βαθμούς την μεταξύ τους απόσταση ενώ προσπέρασε και τη Βιγιαρεάλ η οποία ηττήθηκε από την Έλτσε.

Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν να ανοίξουν το σκορ και χρειάστηκαν ένα… αυτογκόλ του Έλι στο 54ο λεπτό για να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. Λίγο αργότερα στο 63ο λεπτό ο Γκαρσία έκανε το 2-0 και σφράγισε την νίκη της.