Ισπανία

Τρελή ματσάρα αλλά χωρίς νικητή το Κάντιθ-Εσπανιόλ

Σε ένα φοβερό ματς με διακυμάνσεις στο σκορ ως το φινάλε, Κάντιθ και Εσπανιόλ ήρθαν 2-2 και πήραν από έναν βαθμό.

Σούπερ ματς, αλλά χωρίς νικητή στο Κάντιθ-Επσνιόλ αφού οι δύο ομάδες έμειναν στο 2-2 και τελικά πήραν από έναν βαθμό.

Η Εσπανιόλ αιφνιδίασε τους γηπεδούχους σκοράροντας μόλις στο 10ο λεπτό με τον Μορλάνες και διατηρώντας το προβάδισμα ως το ημίχρονο. Λίγο μετά την επανέναρξη, ο πολύπειρος και ποιοτικός Νεγρέδο ισοφάρισε για την Κάντιθ, η οποία είδε να της ακυρώνονται στη συνέχεια δύο γκολ μέσω του VAR.

Τελικά, ο Αλέχο στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων έδειξε να λυτρώνει τους γηπεδούχους, αφού έφερε... τούμπα το σκορ, αλλά η επτάψυχη Εσπανιόλ ισοφάρισε με γκολ του Ντε Τομάς στο 90'+6' για να διαμορφώσει το τελικό 2-2, ξερένοντας την Κάντιθ!