Ισπανία

Άρπαξε βαθμό στο φινάλε η Γρανάδα

Η Κάντιθ κρατούσε τη νίκη μέχρι το 88ο λεπτό αλλά με ασφυκτική πίεση στο τέλος σε μια φάση με τύχη, η Γρανάδα πήρε τον πόντο.

Η Κάντιθ ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Γρανάδα εντός έδρας για την 17η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος με τους φιλοξενούμενους να κατακτούν με το πείσμα που επιδίωξαν στο τέλος την ισοφάριση έναν πολύτιμο βαθμό. Στους 16 βαθμούς η Γρανάδα και με παιχνίδι λιγότερο, έχασε την ευκαιρία να ξεκολλήσει από την επικίνδυνη ζώνη η γηπεδούχος που είχε το προβάδισμα μέχρι το 88ο λεπτό.

Η γηπεδούχος έψαχνε την 3η νίκη της στην φετινή La Liga, έδειχνε ικανή να την κατακτήσει για να πάρει και μια βαθιά βαθμολογική ανάσα, ωστόσο στο 88ο λεπτό η φιλοξενούμενη σε μια φάση με μεγάλη δόση τύχης, αλλά και επιμονής από τον Μολίνα, ισοφάρισε και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια για τη σωτηρία. Το σκορ για τους γηπεδούχους είχε ανοίξει ο Σαντιάγκο Αρσαμέντια στο 32ο λεπτό.