Ιταλία

Πέρασε από τη Σαρδηνία και βλέπει Ευρώπη η Τορίνο

Μια πολύτιμη νίκη με 2-1 στην έδρα της Κάλιαρι πήρε η Τορίνο και πλησίασε ακόμη περισσότερο στις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Έτοιμη να μπει σφήνα για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια είναι η Τορίνο!

Η «γκρανάτα» επικράτησε με 2-1 της Κάλιαρι για την 22η αγωνιστική της Serie A, σε ένα παιχνίδι που πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο και διαχειρίστηκε το υπέρ της σκορ στο δεύτερο μέρος με επιτυχία, παίρνοντας ένα πολύτιμο «τρίποντο».

Συγκεκριμένα, η Τορίνο είναι στη 10η θέση και με 31 βαθμούς ισοβαθμεί με τη Νάπολι, όντας στο -2 από την 6η, Λάτσιο, και τις θέσεις που εξασφαλίζουν την Ευρώπη για τη νέα σεζόν.

Στα του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και άνοιξαν το σκορ στο 23’ με τον Ζαπάτα, ενώ στις καθυστερήσεις (45+3’) του πρώτου μέρους ο Ρίτσι σημείωσε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βιόλα μείωσε σε 2-1 για την Κάλιαρι, αλλά στο φινάλε δεν μπόρεσε να πάρει κάτι περισσότερο και η Τορίνο πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη. Στην αποστολή της «γκρανάτα» δεν ήταν ο Ράντονιτς, που αποτελεί βασικό μεταγραφικό στόχο του Ολυμπιακού.