Κάναντι: «Δεν προσαρμοστήκαμε στο πρώτο ημίχρονο, βελτιωθήκαμε στο δεύτερο»

Στα δύο διαφορετικά ημίχρονα που παρουσίασαν οι παίκτες του Ατρομήτου στάθηκε ο Νταμίρ Κάναντι μετά το 2-2 με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο.

Ο Αυστριακός τεχνικός τόνισε πως ο Μανούσος έχασε πολλές ευκαιρίες για σκοράρει για τους Περιστεριώτες, αλλά θεωρεί σημαντικό πως πάλεψαν μέχρι τη λήξη και δεν παράτησαν ποτέ το ματς.

Αναλυτικά: «Στο πρώτο μέρος μας πήρε χρόνο να προσαρμοστούμε, ιδιαίτερα στην κατοχή της μπάλας. Βελτιωθήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά μετά το δεύτερο γκολ που δεχτήκαμε. Χάσαμε με τον Μανούσο πολλές ευκαιρίες και μπορούσαμε να νικήσουμε.

Το πιο σημαντικό είναι ότι το παλέψαμε και δεν το παρατήσαμε. Παλέψαμε μέχρι το τέλος και τα καταφέραμε. Από απόψε, κρατάω το ποδόσφαιρο που παίξαμε και το πάθος που είχαμε, ειδικά όταν βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Δημιουργήσαμε κλασικές ευκαιρίες, που πρέπει να τελειώνουμε αν θέλουμε να νικάμε».