Γενικά

Συνέχισε το νικηφόρο σερί στο πρωτάθλημα η Καραμπάγκ

Η Καραμπάγκ αντιμετώπισε εκτός έδρα την Κεπάζ, όπου επικράτησε με 1-0 και συνέχισε το νικηφόρο σερί στο πρωτάθλημα του Αζερμπαϊτζάν.

Την πορεία της για την κορυφή του πρωταθλήματος του Αζερμπαϊτζάν, συνέχισε η Καραμπάγκ που είναι αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League.

Συγκεκριμένα η πρωταθλήτρια του Αζερμπαϊτζάν, φιλοξενήθηκε από την Κεπάζ για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος, όπου κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Ζουμπίρ στο 44ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μείνει με 10 παίκτες από το 50ο λεπτό, λόγω αποβολής του Ρζάγιεβ

Με αυτή τη νίκη η Καραμπάγκ πάτησε την κορυφή της βαθμολογίας μαζί με την Σαμπά Μπακού, με τις δύο ομάδες να έχουν 12 βαθμούς.