Ιταλία

Καρέ κορυφής η Φιορεντίνα (video)

Με τέσσερα γκολ σε διάστημα 20 λεπτών στο πρώτο ημίχρονο, η Φιορεντίνα «γάζωσε» τη Φροζινόνε με 4-1 για την ενδέκατη αγωνιστική της Serie A κι έπιασε στην κορυφή την Ίντερ.

Συγκάτοικο στην κορυφή απέκτησε η Ίντερ, που χθες νίκησε με 1-0 τη Ρόμα στο ντέρμπι της ενδέκατης αγωνιστικής της Serie A. Η Φιορεντίνα δεν είχε πρόβλημα να φτάσει στο 4-1 απέναντι στη Φροζινόνε και να συγκατοικήσει στην κορυφή με τους «νερατζούρι», όπου θα βρεθεί και η Νάπολι αν περάσει από την έδρα της Τζένοα.

Στο 24’ η σέντρα του Ρέμπιτς κατέληξε με τη βοήθεια της τύχης στα αντίπαλα δίχτυα, πέντε λεπτά μετά ο Ροντρίγκες με προβολή με το τακουνάκι διπλασίασε τα τέρματα των «βιόλα», ο Μπαμπακάρ με πέναλτι στο 31’ πέτυχε το τρίτο τέρμα της ομάδας του σε διάστημα οκτώ λεπτών, ενώ στο 43’ ο Σουάρες με όμορφη ενέργεια και πλασέ έκλεισε το… καρέ του ημιχρόνου. Ο Φράρα στο 87’ απλώς περιόρισε την έκταση της ήττας της ομάδας του.

Fiorentina vs Frosinone Calcio 4-1 Alls Goals... από bettermusibetterclife