Κύπρος

Αγχώθηκε αλλά ανέβηκε ξανά στην κορυφή ο ΑΠΟΕΛ!

Ο ΑΠΟΕΛ αγχώθηκε στα τελευταία λεπτά κόντρα στην Καρμιώτισσα, αλλά πήρε τη νίκη (2-1) και ανέβηκε ξανά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Μπορεί να το έκανε... ντέρμπι στο φινάλε, αλλά εν τέλει ανέβηκε και πάλι στην κορυφή του κυπριακού πρωταθλήματος ο ΑΠΟΕΛ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» αγχώθηκαν στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού με την Καρμιώτισσα, ωστόσο πήραν τη νίκη με 2-1.

Το σκορ για την ομάδα της Λευκωσίας άνοιξε στο 47΄ο Δώνης με κεφαλιά, έπειτα από όμορφη σέντρα του Φεράρι από τα αριστερά. Στο 79ο λεπτό, ο Δώνης έστρωσε στον Ηλία και εκείνος με εξαιρετικό «σκάψιμο» της μπάλας εξ επαφής νίκησε τον Κνόμπλοχ για το 2-0!

Έξι λεπτά αργότερα, όμως, η Καρμιώτισσα μείωσε στο σκορ και μπήκε ξανά στο ματς! Ο Ντουμπιά γέμισε από τη δεξιά πλευρά, με τον Ντούρις να μπαίνει στην πορεία της μπάλας και να «γράφει» το 2-1. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, ο ΑΠΟΕΛ διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμά του και ανέβηκε ξανά στην κορυφή!