Κύπρος

Καθάρισε σε ένα δεκάλεπτο ο ΑΠΟΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος και... καθάρισε με 3-0 τη Νέα Σαλαμίνα, ανεβαίνοντας δεύτερος με δύο παιχνίδια λιγότερα.

Φόρτσαρε στο τελευταίο μισάωρο και... καθάρισε ο ΑΠΟΕΛ!

Οι πρωταθλητές Κύπρου τα βρήκαν σκούρα για κάτι παραπάνω από μία ώρα στην έδρα της Νέας Σαλαμίνας αλλά κατάφεραν με ένα... εκρηκτικό δεκάλεπτο να πάρουν το τρίποντο. Το σκορ άνοιξε στο 66΄ο Μερκής, για να έρθει ο Μάτιτς τέσσερα λεπτά αργότερα να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 75ο λεπτό ο Βιντιγκάλ, με τον ΑΠΟΕΛ να ανεβαίνει δεύτερος και στο -2 από την κορυφή και την Ανόρθωση, έχοντας μάλιστα δύο παιχνίδια λιγότερα.