Ιταλία

Καθάρισε την Τορίνο η Αταλάντα

Με το δεξί ξεκίνησε τις φετινές της υποχρεώσεις στη Serie A’ η Αταλάντα, που επιβλήθηκε 4-2 της Τορίνο, με εντυπωσιακή εμφάνιση.

Θετική πρεμιέρα έκανε η Αταλάντα στη φετινή Serie A’, επικρατώντας 4-2 της Τορίνο στο Ολίμπικο με ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ενδέκατο λεπτό με τον Μπελότι, ωστόσο η ομάδα του Γκασπερίνι αντέδρασε αμέσως και πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Στο 14’ ο Γκόμεζ με τρομερό σουτ έξω από το ημικύκλιο ισοφάρισε, ενώ Μουριέλ στο 21’ και ο Χάτεμπουρ στο 42’ της έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων (1-3).

Πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Μπελότι και πάλι μείωσε σε 3-2 και έβαλε ξανά στο παιχνίδι την Τορίνο, όμως η Αταλάντα στο 54’ διαμόρφωσε το τελικό 4-2 με γκολ του Ντε Ρουν.