Σκωτία

Ματσάρα, «ρώσικη ρουλέτα» και πρόκριση για Σεν Μίρεν

Μετά από ένα καταπληκτικό και δραματικό ματς, η Σεν Μίρεν νίκησε στα πέναλτι 5-3 στην έδρα της Κιλμάρνοκ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Σκωτίας.

Η Σεν Μίρεν νίκησε στα πέναλτι 5-4 (κ.α. 2-2, παρατ. 3-3) στην έδρα της Κιλμάρνοκ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Σκωτίας και πήρε το «εισιτήριο» για την τετράδα του θεσμού, μαζί με τις Χιμπέρνιαν, Νταντί Γιουνάιτεντ και Σεν Τζόνστον, έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή της στη Scottish Premier εδώ και αρκετό καιρό στα πλέι άουτ του πρωταθλήματος και αφήνοντας τους γηπεδούχους στο +2 μόλις από τις επικίνδυνες θέσεις.

Ο Ντούρμους στο 24’ έκανε το 0-1, για να κάνει την ανατροπή η Κιλμάρνοκ στο πρώτο ημίχρονο με τους Ιμπσεν στο 36’ και Κίλτι στο 44’.

Στην επανάληψη, ο Σόνεσι ισοφάρισε στο 84’ και στο έξτρα ημίωρο αρχικά ο Μίλεν έκανε το 3-2 στο 101’ για να ισοφαρίσει σε 3-3 στο 119’ ο ΜακΓκραθ.

Στη διαδικασία των πέναλτι, ο ΜακΑλιστερ ευστόχησε στο τελευταίο πέναλτι για τους φιλοξενούμενους και έκανε το 5-4.